Jiletli Tel

Jiletli tel; askeri alanlar, havaalanları ve önemli devlet kurumlarının çevre güvenliğinin sağlanması amacıylı sıklıkla kullanılan bir üründür. Günümüzde kullanımı yalnızca buralarla kısıtlı kalmayıp depo ve fabrikaların çevresinde, okul bahçelerinde, karayolları sınırlarında ve şehir içi önemli bölgelerin emniyetinin sağlanmasında kullanılmaktadır. Güvenlik için son derece caydırıcı ve ideal bir çözüm olan jiletli tel beton direk veya duvar üzerine uygulanmaktadır.

Jiletli Tel Çeşitleri

Genel olarak düzlemsel jiletli tel, düz hat jiletli tel, helezonik jiletli tel ve puntalı jiletli tel olmak üzere dört çeşidi bulunmaktadır. Boyutları, yükseklikleri ve ağırlıklarının farklılığı nedeniyle kullanım alanları çeşitlilik arz etmekle birlikte güvenliği sağlanacak bölgenin ve kullanıcının ihtiyacına göre en uygun tercih yapılmaktadır.

Helezonik Jiletli Tel

Sarmal ya da helezonik jiletli tel sıklıkla kullanılan bir üründür. Sarmal şekilde birbiri ile iç içe geçmiş halkalardan oluşmaktadır ve Y harfi şeklindeki panel çitler ile beraber kullanılır. Panel çitler ile belli bir noktaya kadar güvenlik sağlanır ve en üst noktaya ise Y'nin tam orasında yer alacak şekilde helezonik jiletli teller yerleştirilir. Böylece panelin üzerine çıkılsa bile karşıya geçiş imkânı bulunamaz.

Düzlemsel Jiletli Tel

Beton ya da boru tipi direkler ile sabitlenmiş tel örgü uygulamasının en üst kısmından başlayacak şekilde jiletli tel eklenmesiyle yapılır. Böylece korunması gereken üst noktalardan giriş engellenmiş olur.

Düz Hat Jiletli Tel

Beton veya tel örgü direklerinin üzerine 45 derecelik bir açıyla yerleştirilen birkaç sıra jiletli tel kullanılması işlemidir. Yol kenarlarında ve elektrik şebekelerinin korunmasında sıklıkla kullanılır

Jiletli Tel Fiyatları

Kaliteli ve dayanıklı jiletli tel temin edebilmek için boyutların tam olarak verilebilmesi ve her noktanın aynı kalitede kapatılması gerekmektedir. Ürününde kullanılan materyaller kullanılacak alana göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara Kazan'da bulunan Promesh sizin için son derece kullanışlı, güvenli ve kaliteli jiletli tel hazırlayacak biçimde Türkiye'nin her yerine hizmet vermeye devam ediyor. Jiletli tel fiyatları, jiletli tel m2 fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, uzman ekibimizden ihtiyacınıza en uygun çözümü geliştirmesi için ücretsiz destek alabilirsiniz.